PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10156}

Appaloosa

The Appaloosa
6,5 1 572
oceny
6,5 10 1 1572
6,0 4
oceny krytyków
Appaloosa
powrót do forum filmu Appaloosa

Filmweb powinien zrezygnować z zakładki "gdzie można obejrzeć". Kolejny raz piszą, że nigdzie a
właśnie leci na TVP 1.

piotrszmidt16

No i też na TVP 1 HD - co za jakość! Z początku myślałem, że to jakiś nowy film, a tak naprawdę to ma 47 lat. Era HD bardzo mi się podoba ;-)

KaeM_4

Dzisiaj sympatyczny niedzielny seansik na TVP 2 HD. Rzeczywiście jakość więcej niż zadowalająca. Widać przepaść pomiędzy chemią stosowaną wówczas w Polsce i na "dzikim zachodzie". :D

ocenił(a) film na 6
Pete

Jakość rzeczywiście przyzwoita, szkoda tylko, że widzieliśmy zaledwie ok 3/4 filmu.
A tak naiwnie liczyłem, że w czasach hd i 16:9 tvp zrezygnuje z takich barbarzyńskich praktyk.
A film jako taki, słabo się niestety udał, pomimo widocznego talentu reżysera. Zawiódł przecięty scenariusz oraz Wielki Gwiazdor, który kompletnie olał tę rolę.

aklekot

Co masz na myśli? Według FW czas filmu 1 godz. 38 min. Wydaje mi się, że tyle mniej więcej trwał. Co do Brando, to nie powiedziałbym że to była słaba rola, choć faktem jest że bardziej urzekły mnie czarne charaktery :)

ocenił(a) film na 6
Pete

Mam na myśli nie czas trwania, tylko to, ile obrazu widzieliśmy.
Film został nakręcony w formacie panoramicznym 2,37:1, a tvp brutalnie przycięła obraz po bokach do formatu 16:9. Czyli ok. 1/4 kadru nie zobaczyliśmy.
Co do Brando, to po prostu olał ten film i reżysera. Podczas kręcenia swoich zbliżeń czytał sobie książkę!!! Na komendę "akcja" przerywał niechętnie i nawet nie odkładał książki, nadal trzymając ją w dłoni, żeby na komendę "stop" jak najszybciej wrócić do lektury...

aklekot

Musiała go nieźle wciągnąć. :)

ocenił(a) film na 5
aklekot

Fakt. Tutaj tylko czołówkę nadano z czarnymi pasami i góry i dołu ekranu.

No cóż, w epoce popularności VHS-ów, cała masa filmów szerokoekranowych została obcięta do wąskiego formatu. Nie do 16:9 lecz do 4:3 (albo inaczej 1,33:1). Bo wtedy większość telewizorów miała ekran o takim właśnie kształcie. I to nie któraś z telewizji za tym stała, lecz hollywoodzcy producenci - właściciele praw do tytułów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones